Vše, co jste chtěli vědět o bramborech

Obyčejné brambory a mají svůj web! A proč ne? Vůbec totiž nejsou tak obyčejné, jak by se někomu mohlo zdát. Nevěříte?

Tak i Vám je tento web určen.Především má ale sloužit všem, kteří se o této plodině budou chtít dozvědět něco víc. Spotřebitelům, pěstitelům, zkrátka všem, kteří tuto plodinu mají rádi. Ale i těm, kteří k ní mají výhrady (třeba právě pak názor změní).

Pokud se chcete podělit o vaše zajímavé obrázky s tematikou brambor nebo o bramborové recepty, pak navštivte sekci Zapojte se a tam se dozvíte více.

Význam brambor pro výživu

význam

Brambory nejsou jen oblíbenou a chutnou potravinou. Bez nadsázky můžeme říci, že jsou nejlepším potravinovým koncentrátem na světě a zároveň levným zdrojem energie a nutričně významných látek. Čerpáme z nich asi 14 % pokrmové energie. Jsou bohaté na minerály, vitamíny, bílkoviny a jsou téměř bez tuku.
[ více zde ]

Pěstitelská opatření

opatreni

Osvědčené pěstitelské postupy je nutné v případě potřeby upravit s ohledem na specifické vlastnosti jednotlivých odrůd a osobní zkušenosti pěstitelů. Obecně platí, že ten, kdo si při pěstování brambor vybere vhodné odrůdy a dodržuje stanovené postupy pro pěstování a ochranu, je s výsledkem z hlediska výše produkce a kvality hlíz téměř vždy spokojen.
[ více zde ]

Recepty

recepty

Do lidové kuchyně pronikly brambory v českých zemích ve 20. a 30. letech 19. století. Nejstarší českou kuchařskou knihou, ve které se brambory objevují, je pravděpodobně „Kniha kuchařská“, vytištěná v Praze u Kateřiny Koniášové v roce 1712. My vám nabízíme tradiční a osvědčené recepty, které se o popularizaci brambor v české kuchyni zasloužily nejvíce.
[ více zde ]

 

© 2023 VÚB Havlíčkův Brod | Přihlásit | Mapa stránek
Web: Crespo | Design: Jiří Trachtulec